DİL

Yatay Basinçli Plakali Filtre

Yatay Basınçlı Yaprak Filtreler (HPLF), çeşitli endüstriyel filtrasyon işlemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Dikey basınçlı yaprak filtre (VPLF) ve HPLF arasındaki temel fark, filtre kabının yönüdür - HPLF'de yatay ve Dikey olarak VPLF'dir

HPLF'nin yapısı tipik olarak, ortak bir manifold üzerinde dikey olarak birbirine paralel düzenlenmiş çok sayıda filtre yaprağını içeren yatay silindirik bir kaptan oluşur. Filtrenin kalbi olan bu filtre yaprakları, 5 veya 3 katlı metal ağlardan yapılır ve üzeri süzme ortamı görevi gören dokuma tel örgü veya filtre bezi ile kaplanır.

Filtrelemeden sonra HPLF keki kuru formda veya bulamaç formda boşaltılabilir. Kuru kek tahliyesi için pnömatik vibratör sağlanır ve bulamaç tahliye tipi için pnömatik veya elektrikli dilimleme düzeni sağlanır.

HPLF, gıda, yemeklik yağ, gübre, madencilik, ilaç ve metalurji gibi birçok endüstride çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Dikey veya yatay basınçlı yaprak filtre arasındaki seçim genellikle alan mevcudiyeti, Akış hızları ve filtrelenecek bulamacın yapısı dahil olmak üzere belirli proses gereksinimlerine bağlıdır.

Sharplex Yatay Basınçlı Yaprak Filtre (kabuk geri çekme veya demet geri çekme), yatay basınçlı kap, filtre yaprakları, pnömatik vibratör tertibatı, alt yapı muhafazası, kapak halkası açma/kapama ve kabuk veya demet geri çekme için hidrolik güç paketi özelliklerine sahiptir. Filtre yaprakları, mükemmel 'O' halka contalı bir merkezi çıkış manifolduna monte edilmiştir. 2m2'den 200m2'ye kadar filtreleme alanları. Kuru kek tahliyesi veya ıslak kek tahliyesi mümkündür.

Filtreler ayrıca ıslak kekin yerinden çıkarılması için sabit veya salınımlı savurma düzenlemesi ile sağlanır.

Balmumu filtrasyonu için yatay basınçlı yaprak filtre

Kabuklu Yatay Basınç Yaprak Filtresi Geri çekilme tasarımı.

Avrupa'da dewaxing tesisi için 4 x 200 m2 Sharplex yatay yaprak filtreleri, Yaprak Retraksiyon Tasarımı.

HPLF tek tip kek oluşumu
Türkiye'de kışa için 2x125 M2 Sharplex HPLF montajı

Uygulamalar

  • Ağartma toprak filtrasyonu
  • Yemeklik yağ endüstrisinde balmumu filtreleme
  • Hidrojenasyon (katalizör filtrasyonu)
  • Yemeklik yağda ham yağ filtrasyonu
  • Alkid reçine filtrasyonu
  • Erimiş kükürt filtrasyonu
  • Katalizör filtreleme

Kullanılan malzemeler

Paslanmaz çelik, Kauçuklu Karbon Çeligi, PP, PVDF astari, Monel, Inconel , vb. BUNA-N, Viton, EPDM, Nitril, Silikon vb.'de sizdirmazlik 'O' halkasi mevcuttur.

Şimdi Sorgulama VEYA +91-9136921232 39'a kadar numaralı telefondan daha fazla bilgi için

isim *
İletişim Numarası *
Email kimliği *
Ürün sorgulama
Güvenlik Kodu *