DİL

Erimis Sülfür Filtresi

Erimiş Kükürt Filtrasyonu, sülfürik asit, sülfonasyon, rafineri tesisleri gibi endüstrilerde kritik bir prosestir. İşlem, işlenmediği takdirde sonraki işleme ve taşımada sorunlara neden olabilecek ve aynı zamanda nihai ürünün kalitesini etkileyebilecek safsızlıkların giderilmesini sağlar.

Yatay basınçlı yaprak filtreler (HPLF), erimiş kükürt filtrasyonu için yaygın olarak kullanılır. Tasarım tipik olarak geri çekilebilir mahfazalı yatay silindirik basınçlı kaptan, dikey olarak monte edilmiş bir dizi paslanmaz çelik filtre yaprağından oluşur. Her filtre yaprağı 5 kat tel örgü ile sağlanır.

Bulamaç daha sonra basınç altında kaba pompalanır. Sıvı tel örgüden geçerken, katı parçacıklar tutulurken, süzülen sıvı adı verilen filtrelenmiş sıvı bir toplama çıkışına (manifold) geçer. Filtre kanatları cıvatalı tasarıma sahiptir ve bu nedenle ızgaralar çok kolay değiştirilebilir. Filtrasyon bittikten sonra kaptaki iyileştirme hacmi alt nozülden dışarı boşaltılır ve kek buharla kurutulur. Filtre kabı daha sonra geri çekilir ve kek elle veya pnömatik vibratör ile yerinden çıkarılır.

Filtreleme işleminden önce filtre yaprakları filtre yardımcısı ile önceden kaplanır. Bu katman, filtre yapraklarını koruyan ve filtrasyon verimliliğini artıran gerçek bir filtre ortamı görevi görür.

Erimiş kükürt filtrasyonunda HPLF'nin avantajları, sağladıkları geniş filtrasyon alanı ve sürekli çalışabilmeleridir. HPLF aynı zamanda, ortam sıcaklığında katılaşan kükürt gibi işlerken kritik bir faktör olabilen kuru kek tahliyesine de izin verir.

Sharplex, sülfürik asit ve sülfonasyon fabrikalarinda Erimis Sülfür Filtrasyonu için çesitli filtreler tedarik etmistir.

Normalde, 'KÜL', erimis sülfür kullanarak ilerdeki islemlerin daha duzgun olmasi için sülfürden çikarilmasi gereken bir yabanci maddedir.

Sharplex, erimis sülfür filtrasyonu için asagidaki iki versiyonda yatay basinçli plakalii filtre sunmaktadir -

  • Gövde geri cekilmeli tasarim - Govde geri cekilmeli tasarimda, plakalar yerinde kalir ve silindirik govde ileri-geri cekilir.
  • Plaka Demeti geri cekilmeli tasarim - Plaka Demeti geri cekilmeli tasarimda, govde sabittir ve plaka demeti ileri-geri cekilir.

BHer iki versiyon da kolay isletme (filtrenin açilmasi ve kapanmasi) hidrolik olarak calistirilir.

Filtrasyon alani : 5 m2 ile 200 m2 arasi.

Tipik Filtrasyon Döngüsü

Malzeme

Normalde, filtre govdesi, karbon çeliginden / buhar kazani kalitesinde malzemeden üretilir ve ceketlenir. Filtre plakalari, 5 katmanli tasarim ile ve tamamen paslanmaz çelikten üretilir. Plakalar civatali veya perçinli tasarimdir.

Sülfür Parlatmak için Kartus Filtresi

En Büyük Sülfürik Asit Fabrikasından Birinde Kızağa Monte Erimiş Sülfür Parlatma Filtreleri

Tesisdeki asagı akıs ekipmanlarını tıkayabilecek ana filtreden kaçan maddeler ile ince kül partiküllerini temizlemek için ana eriyik sülfür filtrelerinin ardından kartus tipi parlatma filtresi takılmıstır.

Bu ince katı parçacıkların temizlenmesi asagı akıs ekipmanlarının kesintisiz bir sekilde çalısmasına yardım edecektir. Bu, tesisin çalısmadıgı zamanları büyük oranda azaltacaktır.

Şimdi Sorgulama VEYA +91-9136921232 39'a kadar numaralı telefondan daha fazla bilgi için

isim *
İletişim Numarası *
Email kimliği *
Ürün sorgulama
Güvenlik Kodu *